Chiptuning hakkında sorular

  • Chip uning ile ilgili çoğu soruyu bu sayfanın altında bulabilirsiniz. Sorunuz listede yok mu? Tereddüt etmeyin ve hemen bizimle iletişime geçin.
Chiptuning Nedir Ve Nasıl Çalışır?

Benzinli veya turbo dizel olsun, her enjeksiyonlu motorda ateşleme zamanlamasını, yakıt enjeksiyonu - hava/yakıt oranını ve turbo güçlendirmeyi (turbolu araçlarda) düzenleyen bir bilgisayar - ECU (Motor Kontrol Ünitesi) bulunur. ECU içinde, motor için gerekli çalışma parametrelerini içeren bir harita bulunur. Motora yeni ve geliştirilmiş bir çalışma programı vermek için ECU'yu yeniden programlıyoruz. 

Size 5 yıl süreyle işlevsel bir yazılım garantisi veriyoruz.

Evet, aracınıza özel olarak hazırlamış olduğumuz yazılım ile performans kazanırken büyük ölçüde yakıt tüketimi sağlıyoruz.

Chiptuning ile ortalama %20 ile %30 arasında bir güç kazancı elde edilir.

Evet, orijinal yazılımınız saklanacak olup, siz ne zaman orjinal yazılımınızı yüklemek istediğiniz takdirde ücretsiz bir şekilde aracınızın orjinal yazılımını yüklüyoruz.

Chiptuning işleminden hemen sonra tam güce sahip olur.

Evet, chiptuning öncesi aracınızın DynoRoad ile stok ölçümünü yaptıktan sonra, yeniden ECU'yu yazmaya işlemini yapıyoruz ve tekrardan DynoRoad ile chiptuning sonrası ölçümleri kıyaslayarak kazanmış olduğunuz güç ve tork bilgilerini size aktarıyoruz

Belirli bir kilometre beklemek zorunda değilsiniz fakat yaklaşık 1500-2000 km'den sonra sıfır motor gücünü kazanır ve chiptuning yapılabilir.

Turbo olmayan motorlarda chiptuning sonrası güç ve tork genellikle çok az olmaktadır ve bu nedenle sıklıkla yapılmaz.