EGR Arıza Çözümü

  • EGR Arıza Çözümü

EGR Arıza Çözümü

EGR (Motor Gazı Devridaimi) Nedir?
EGR valfleri, egzoz emisyonlarınızın bir kısmını yeniden sirkülasyon ederek ve bu emisyonları tekrar yanma süreci boyunca çalıştırarak tüm otomobillerin daha verimli çalışmasına ve tamamen yakıt yakmasına yardımcı olur. Bu işlem, daha eksiksiz bir yakıt yanması ile sonuçlanır ve daha sonra bazı zararlı gazların egzoz yoluyla salınmasını yasaklayarak arabalarınızın zararlı emisyonlarını azaltır.

 

EGR Valfleri Neden Arızalanır?

EGR, devir aralığı boyunca belirli zamanlarda (normalde elektronik olarak) açılıp kapanacak şekilde tasarlanmıştır, ancak bu valfler karbon birikintileri ile tıkanır, bu da onların arızalanmasına, hatta açık veya kapalı kalmasına neden olabilir. EGR, devir aralığı boyunca belirli zamanlarda (normalde elektronik olarak) açılıp kapanacak şekilde tasarlanmıştır, ancak bu valfler karbon birikintileri ile tıkanır, bu da onların arızalanmasına, hatta açık veya kapalı kalmasına neden olabilir. Her motor farklıdır ancak belirtiler arasında düşük rölanti devri, vuruntu, güç kaybı, motorun tepki vermemesi, egzoz borusundan siyah duman çıkması ve motor yönetim ışığının yanması arasında değişiklik olabilir. Eğer ele alınmazsa, bu, bir EGR değiştirme maliyeti ile karşılaştırıldığında çok pahalı bir parça olan turbo hasarına yol açabilir. Bazı arıza teorileri, bazı üreticiler tarafından kullanılan düşük kaliteli elektroniklerden, şu anda yürürlükte olan uzatılmış servis aralıklarına kadar uzanmaktadır. Bu belirtilerden herhangi birini yaşarsanız, bizimle iletişime geçin, yeniden ortaya çıkan bu sorunlara kalıcı bir yanıt bulabiliriz.

EGR Sorunu Nasıl Çözülür?

EGR valfinizi yeniden eşleştirerek ve silerek arabanızın motorunu çok daha iyi çalıştırabilirsiniz çünkü EGR valfi çalışırken ECU valf açılmasına hazırlanabilir ve yakıtı değiştirebilir ve kıvılcım patlamayı geciktirebilir, ancak EGR valfi çalışmıyorsa, ECU yakıtı ve kıvılcımı değiştirmez, bu da motorun daha düzgün çalışmasına neden olan bir gecikme olmadığı anlamına gelir. EGR valfini bir yeniden eşleme yoluyla silmek, temel olarak ECU'yu EGR valfini hiç açmayacak şekilde kodlamaktır, yani EGR valfinin neden olduğu herhangi bir sorun, asla kullanılmayacağı için ekarte edilir.

EGR Kaldırma hizmetimiz, bir DPF Kaldırma veya Yeniden Eşleme hizmetidir. Ücretsiz fiyat teklifi için ZP Chiptuning ile iletişime geçin.